Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY AČR Cross Country Rally III.Internext cross country rally Vsetín - Terchová 2005 ...

III.Internext cross country rally Vsetín - Terchová 2005 ...

Celý článekPrvní soutěž MČR se uskutečnila konečně taky na území Česka. Organizátoři se snažili udělat soutěž tak, aby zaujala nejen jezdce, ale taky diváky. Protože většina startovního pole pochází z Moravy, dlouho se příznivci cross county rally těšili na domácí soutěž. Slavnostnímu zahájení předcházel prolog, který měl určit startovní pořadí do sobotní, první etapy. Prolog vyhrál Radim Špúrek před Mirkem Říšem a Davidem Spisarem. V tomto pořadí odstartovaly posádky do soutěže, která již tradičně začala sektorem na Dušné. Mirek Říš se střídal ve vedení s Radimem Špúrkem a až ve Valašské Polance se mezi ně zaplétal Tomáš Hořanský. Třetí místo kontroloval Spisar. Mezi moravské posádky se vklínil jen Libor Mejznar s Freelanderem. Polanka byla divácky zajímavá, ale pro jezdce to bylo hotové peklo. Promáčená louka, nebo lesní cesty v korytech, znamenaly pro posádky ruskou ruletu. Vyorálek - Nissan a Hurt - Toyota LC nedojeli.

Fotogalerie DAKAR 2005

Na III. Internext Cross Country Rallye se se svým speciálem Freelenderem přijel "podívat" i Libor Mejznar, který soutěž nedokončil. ... co ti kluci na severu čech s těmi auty pořád mají...???

Selektivní úsek z Lidečka do Lačnova znamenal pro jezdce naopak opravdový zážitek z jízdy. Krásná šotolinová cesta lesem upravená před soutěží byla náplastí za Valašskou Polanku. Po servisu a guláši v areálu místních myslivců následoval přesun do Malé Fatry na Slovensku. V Janošíkově Terchové ještě v sobotu čekaly na posádky čtyři selektivní úseky. První průjezd byl neměřený na seznámení s tratí, neboť standardně se v noci nejezdí. Po prvním průjezdu zůstal na startu jen Ulrich,David, Chytka, Zapletal a Mistrík. Ostatní odmítli startovat včetně časomíry a tak byla noční sekce zrušena.

I takovéto záběry bylo možno tentokrát nezřídka vidět. Na fotografii Jaroslav Pešl s Range Roverem

Přes noc byla pozměněna trať druhé etapy a jezdci absolvovali čtyři sekce druhé etapy za denního světla v neděli. Říš netrefil na start 18. sekce a dostal 1 min penalizaci. Jeho náskok byl dostatečný a vítězství mu neuniklo. Tomáš Hořanský s Petrem Synkem nedojeli, když přišeli o přední kolo, které utrhli o strom . Jiří David s Tomášem Daňkem skončili v kotrmelcích a taky nedokončili. Taky v absolutním pořadí se na prvním místě usadil Mirek Říš a sebral tak body Jožovi Sýkorovi, který na prvních místech dojíždí víceméně standartně.

No a konečně i Pavel Machatka přijel představit své fungl nové auto Renault Clio.

Konečné výsledky MČR 1. Mirek Říš, Milan Kubina - Jeep Cherokee 2. Radim Špůrek, Lumír Dratva - Mitsubishi Pajero 3. Miroslav Zapletal, Miloslav Janáček - Suzuki Jimny Celkové výsledky ZDE ...

zpracoval : Tomáš Uruba, Dakar.cz

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker