Home CROSS COUNTRY RALLYE AČR Cross Country Rally III.Internext cross country rally Vsetín - Terchová 2005 ...

III.Internext cross country rally Vsetín - Terchová 2005 ...

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Celý článekPrvní soutěž MČR se uskutečnila konečně taky na území Česka. Organizátoři se snažili udělat soutěž tak, aby zaujala nejen jezdce, ale taky diváky. Protože většina startovního pole pochází z Moravy, dlouho se příznivci cross county rally těšili na domácí soutěž. Slavnostnímu zahájení předcházel prolog, který měl určit startovní pořadí do sobotní, první etapy. Prolog vyhrál Radim Špúrek před Mirkem Říšem a Davidem Spisarem. V tomto pořadí odstartovaly posádky do soutěže, která již tradičně začala sektorem na Dušné. Mirek Říš se střídal ve vedení s Radimem Špúrkem a až ve Valašské Polance se mezi ně zaplétal Tomáš Hořanský. Třetí místo kontroloval Spisar. Mezi moravské posádky se vklínil jen Libor Mejznar s Freelanderem. Polanka byla divácky zajímavá, ale pro jezdce to bylo hotové peklo. Promáčená louka, nebo lesní cesty v korytech, znamenaly pro posádky ruskou ruletu. Vyorálek - Nissan a Hurt - Toyota LC nedojeli.

Fotogalerie DAKAR 2005

Na III. Internext Cross Country Rallye se se svým speciálem Freelenderem přijel "podívat" i Libor Mejznar, který soutěž nedokončil. ... co ti kluci na severu čech s těmi auty pořád mají...???

Selektivní úsek z Lidečka do Lačnova znamenal pro jezdce naopak opravdový zážitek z jízdy. Krásná šotolinová cesta lesem upravená před soutěží byla náplastí za Valašskou Polanku. Po servisu a guláši v areálu místních myslivců následoval přesun do Malé Fatry na Slovensku. V Janošíkově Terchové ještě v sobotu čekaly na posádky čtyři selektivní úseky. První průjezd byl neměřený na seznámení s tratí, neboť standardně se v noci nejezdí. Po prvním průjezdu zůstal na startu jen Ulrich,David, Chytka, Zapletal a Mistrík. Ostatní odmítli startovat včetně časomíry a tak byla noční sekce zrušena.

I takovéto záběry bylo možno tentokrát nezřídka vidět. Na fotografii Jaroslav Pešl s Range Roverem

Přes noc byla pozměněna trať druhé etapy a jezdci absolvovali čtyři sekce druhé etapy za denního světla v neděli. Říš netrefil na start 18. sekce a dostal 1 min penalizaci. Jeho náskok byl dostatečný a vítězství mu neuniklo. Tomáš Hořanský s Petrem Synkem nedojeli, když přišeli o přední kolo, které utrhli o strom . Jiří David s Tomášem Daňkem skončili v kotrmelcích a taky nedokončili. Taky v absolutním pořadí se na prvním místě usadil Mirek Říš a sebral tak body Jožovi Sýkorovi, který na prvních místech dojíždí víceméně standartně.

No a konečně i Pavel Machatka přijel představit své fungl nové auto Renault Clio.

Konečné výsledky MČR 1. Mirek Říš, Milan Kubina - Jeep Cherokee 2. Radim Špůrek, Lumír Dratva - Mitsubishi Pajero 3. Miroslav Zapletal, Miloslav Janáček - Suzuki Jimny Celkové výsledky ZDE ...

zpracoval : Tomáš Uruba, Dakar.cz

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker