Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Italian Baja 2002

Baja Cellina 19. - 21. září 2003 / Očekává se velká účast Čechů...

Celý článek (Dakar.cz) Podle všech zpráv, které se kolem nás točí to vypadá, že se do Itálie na marathon Baja Cellina chystá široká sestava české účasti. Měl by jet Ivo Kaštan, Viera Kaštanová, Milan Holub, Josef Holub, Richard Tománek a Petr Polák na motocyklu. Josef Kakrda pak se svým Isuzu Vehicross. Tak jsme zvědavi jak to nakonec dopadne.

520km na Italian Baja 2003, aneb jak to vidím Já. (Vierka Kaštanová)

Celý článek Že se jel jedenáctý ročník závodu Italian Baja, to už jistě všichni víte, jak to dopadlo jste si na těchto stránkách už také přečetli, ale jaké to tam doopravdy bylo, to vám povím teď já jakožto přímý účastník vlastně účastnice výpravy a závodu samotného. Naše výprava ve složení Petr Stárek - novinář, redaktor, hlavní zpravodaj portálu Dakar.cz a také super kuchař,

Drama na Italské Baja – Masouka vítězí před Peterhanselem, který měl nehodu..

Celý článek Vivaro – finále italské Baji 2003, rallye platné pro Cross-Country světový pohár, Evropský pohár pro Baja a Italský šampionát pro Cross-Country Rallye bylo opravdové drama. Stephane Peterhansel, který byl po celou dobu závodu na vedoucí pozici již od první speciálky, narazil asi osm kilometrů před cílovou páskou do stromu a Hiroshi Masuoka spolu se svým spolujezdcem si tedy pro vítězství dojeli bez problémů. „Nevím, co na to říci“, řekl Peterhansel v cíli, „zřejmě jsem v životě udělal něco zlého. Toto je letos po Dakaru již podruhé, kdy jsem prohrál speciálku. Vím, že na stupíncích jsou tři Mitsubishi Stakkar, ale se svým druhým místem spokojen nejsem.“

Italian Baja 2003/ Nešťastné konce...

Celý článek V chaosu a zmatku ze strany pořadatelů skončilo tažení posádky Jiří Přibyl a Josef Macháček s Nissanem PickUp na Baja Italian 2003. Týmová atmosféra se ne docela vlastní vinou dostala za mrazivého větru pod bod marazu po přečtení výsledkové listiny. Posádka byla vyřazena ze závodu sotva pár metrů od cílové rampy. Několikanásobný účastník a trojnásobný vítěz Dakaru v kategorii speciálů, marathonský matador nechce vzniklou událost ani komentovat, z hlasu při krátkém telefonickém rozhovoru zaznívá vztek a zklamání.

Italian Baja 2003 / Osservatorio-Vivaro 16.3.2003

Celý článek Tentokrát Vám přinášíme nejčerstvější aktuality ze seriálu Baja Italia 2003 po nedělním kole. Pořadí v motocyklech se výrazněji neměnilo ani tentokrát. Na prvním místě skončil favorit tohoto závodu Ital Del Bello. Za ním v těsném závěsu další Ital Maneti a na třetím místě skončil opět Ital Graziani.

Baja Italian 2003 / 15. března - Peterhansel průběžně první

Celý článek Osservatorio/Vivaro Tak jak jsem předeslal letošní Baja je prašná, kamenitá a těžká. Již první část dnešního prologu připravila pro jezdce úzkalí v kamenité "volné navigaci" v říčním vyschlém korytě. Do dnešní etapy jako první vyrazili posádky aut. Od samého začátku se očekával boj na prvních místech mezi špičkou. Již v polovině prvního ze tří dnešních kol o celkové délce 393km se usadila posádka Peterhansel-Cottret na Misubishi Pajero EvoII. Nejbližším pronásledovatelem je ze včerejší sedmé pozice Jutta Kleinschmidt a Fabrizia Pons na VW Tarek.

Baja Italian 2003 / Výsledky prvního dne

Celý článek Osservatorio/Vivaro Před necelou hodinou dojela do cíle dnešního prologu poslední posádka, maďarský kamion (400), mimochodem jediný na letošní Baje. Co je však podstatné, že jsou v cíli všichni naši jezdci a posádky. V prologu se nejlépe dařilo Pavlu Divišovi (20), dojel na 34 místě (KTM 250) , Milan Holub (18) dojel na 75 místě s Yamahou WR250 se ztrátou 15 minut a na něj jen se ztrátou jedné minuty Viera Kaštanová (73) na sedmdesátémšesté pozici s Hondou XR400 .

Italian Baja 2003 / Hlásíme se z přejímek v Brugeře

Celý článek Pordenone / Brugera Zdravíme Vás všechny z technických a formálních přejímek. Je perfektní slunečné počasí a teplota kolem 22st. V parck fermé je možné vidět celou světovou elitu jezdců. Přejímkami již prošla i část české výpravy - Viera Kaštanová, Milan Holub a Pavel Diviš.

Italian Baja 2003 – FIA Cross Country Rally World Cup

Celý článek Pordenone - Každým dnem se zvyšuje počet přihlášek na 11. ročník italské Baji, která se blíží. Koná se od 13. do 16.3.2003. Tento závod je součástí FIA Cross Country světového poháru a evropského poháru Baja - pro motocykly, čtyřkolky a automobily. Letošní Baja je ve znamení snad nejširší účasti celé historie. Podle dostupných informací se na startu objeví celá špička z dálkového marathónu Paříž-Dakar.

Macháčkova čtyřkolka už zřejmě míří do garáže

Celý článek HEŘMANŮV MĚSTEC - Nástup měl originální. Na ledové plotně ubrzdil golfa pár desítek centimetrů od zaparkovaného favorita. »Na ledě to zkrátka moc neumím, písek je písek,« smál se od ucha k uchu při vystupování ze svého vozu. Pětačtyřicetiletý dobrodruh z Konopáče u Heřmanova Městce JOSEF MACHÁČEK vyhrál se čtyřkolkou třikrát slavnou rallye Dakar. Začínal na motocyklu. Před jedenadvaceti lety byl členem Trophy teamu, který na Šestidenní vybojoval druhou příčku. Z motocyklových soutěží »přestoupil« mezi autokrosaře, jezdil domácí i evropský šampionát. »Bylo to strašně rychlé, za chvíli bylo po závodě a to mi moc nesedělo. Odjakživa mne lákaly dlouhé štreky, vytrvalostní závody.«

Josef Kakrda finišuje s přípravou své "Tajné zbraně"...

Celý článek Sezona 2003 se blíží, a tak nás zajímalo v jakém stavu je příprava vozu Isuzu Vehicros Josefa Kakrdy. Jeho "Tajná zbraň" je již téměř na konci přípravy. "Technicky je auto připravené, motor je na závěrečném ladění, stejně tak podvozek a zdá se, že auto chodí jak hodinky", říká Kakrda o stavu příprav. "Tento týden bude hotový lak a v nejbližší době pak celý design vozu pro nadcházející sezonu".