Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE Italian Baja 2002 Drama na Italské Baja – Masouka vítězí před Peterhanselem, který měl nehodu..

Drama na Italské Baja – Masouka vítězí před Peterhanselem, který měl nehodu..

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Celý článek Vivaro – finále italské Baji 2003, rallye platné pro Cross-Country světový pohár, Evropský pohár pro Baja a Italský šampionát pro Cross-Country Rallye bylo opravdové drama. Stephane Peterhansel, který byl po celou dobu závodu na vedoucí pozici již od první speciálky, narazil asi osm kilometrů před cílovou páskou do stromu a Hiroshi Masuoka spolu se svým spolujezdcem si tedy pro vítězství dojeli bez problémů. „Nevím, co na to říci“, řekl Peterhansel v cíli, „zřejmě jsem v životě udělal něco zlého. Toto je letos po Dakaru již podruhé, kdy jsem prohrál speciálku. Vím, že na stupíncích jsou tři Mitsubishi Stakkar, ale se svým druhým místem spokojen nejsem.“ Stephane Peterhansel je zklamán, zatímco Hiroshi Masuoka je rozrušený; očekával, že této pozice dosáhne ještě před poslední etapou. Carlos Sousa skončil se svým Mitsubishi Stakkar třetí a předvedl bezproblémový debut tohoto vozu.

Fotogalerie ORIOLI E. /PELANCONI G. Nissan Patrol

Překvapením je na čtvrté pozici, kde nalezneme Volkswagen Tarek Buggy Stephana Henrarda, který přebral místo Thierimu Magnaldimu jedoucího Hondu Buggy. Magnaldi zlomil zadní nápravu, opravou byl zdržen na více než jednu hodinu a skončil na 24. místě. Na pátém místě objevíme Španěla Joseho Luise Monterdeho s jeho Mitsubishi Pajero, který závod absolvoval bez potíží. Edi Orioli ztratil svou šestou pozici díky problémům s elektrikou svého Nissanu Patrol týmu Tecnosport uprostřed poslední etapy. Závod dokončil třináctý a ztratil svou pozici nejlepšího Itala, který byl vybrán z týmu Lorenza Codeca a Fabia Ferra, jedoucích na Mitsubishi, kteří byli také první v nové Mitsubishi Trophy Off Road 2003. Dobrý výkon Jutty Klenischmidtové; v neděli startující z šestnácté pozice nám předvedla dvě dobře zvládnuté speciálky a poskočila o devět míst. Dalšího překvapení jsme se dočkali také od polského jezdce Lukasze Komornického, jedoucího Mitsubishi Pajero, který skončil na pozici šesté. Portugalec Felipe Campos se svou Toyotou skončil osmý, Helder Olivera na Nissanu Patrol z týmu Promotech devátý a Dominique Housieaux je na svém Nissanu Navara Pick-up nejlépe umístění jezdec týmu Tecnosport. Vítězem Suzuki Challenge se stal Andrea Luchini se Silvanem Fattorim na Suzuki Vitara.

Fotogalerie AL MUTAIWEI K. / MAIMON P. Nissan PickUp

Franco dal Bello na Hondě vítězí na italske Baje, druhý je Enzo Maneti a třetí Natteo Graziani. Vivaro – Franco Dal Bello dominoval italské Baje 2003. Jezdec týmu Giletti Assimotor na své Hondě 450 HM na této obtížné a výběrové rallye opravdu zapůsobil. Již od Pordenone vyhrál během tří závodních dnů všech šest speciálek. Během celé doby nedal najevo ani známku slabosti. Před Enzem Manetim, jedoucím Husqvarnu týmu CF Racing Husqvarna vedl o 4,24 minuty a o 16,3 minuty před Matteem Grazianim. Graziani na KTM týmu Collina Motori byl jedním z favoritů. Ten musel pozastavit svou přípravu kvůli nehodě v průběhu posledního testu před rallye, neboť utrpěl zranění paže a ruky. Bez loňské formy neměl letos žádnou šanci tento závod vyhrát tak jako vloni. Muž, který obsadil čtvrtou pozici, je další domácí jezdec, Simone Zanon na stroji Yamaha 426 z týmu Racing Project, následován Maurem Benedettim, jedoucím Hondu 250, a Robertem Zanzim z týmu KL Giofil 3000, prvním jezdcem na Kawasaki, který dorazil do cíle. Za nimi na sedmém místě nalezneme Maura Uslenghiho na Suzuki a místo osmé přináleží veteránovi Antoniovi Colombovi s jeho KTM. Paolo Ceci se svou KTM, který dokázal být vloni v celkové klasifikaci druhý, se musel spokojit s dosažení místa devátého před Massimem Chiesou, taktéž jedoucím na Kawasaki. Všichni jezdci se shodli na tom, že tento závod byl vskutku velmi tvrdý, snad ještě těžší než ten v loňském roce. Velmi rychlý, avšak velmi obtížný okruh; suchá řečiště, kameny, bezpočet příkopů a skoků, které způsobovaly spoustu problémů a nesnází všem soupeřům, vyjma Franca Dal Bella, který neudělal ani jedinou chybu. Takto bylo silné a dobré vystoupení jezdce nové Hondy 450, kterou tým Giletti Assimotor pro něj na celou sezónu připravil prokázáno. V předchozích letech jezdil na Husqvarně. Franco Dal Bello již v září loňského roku vyhrál Baju Del Cellina, taktéž v Pordenone. Podruhé se posunul na top pozici na stupních vítězů. Obrovský úspěch čtyřkolek; úplně poprvé se Angelo Montico umístil s jeho strojem Yamaha Banshee na prvním místě ve své kategorii a na třináctém místě v celkové klasifikaci motocyklů. Hned před Luisem Hendersonem na stroji Polaris Predator a Jurgenem Mastrocolem na stroji Yamaha Raptor na místě třetím. Polaris Italia poprvé organizuje speciální Pohár čtyřkolek Polaris. Nejlépe umístěným jezdcem v kategorii Q 2 byl Henderson a v kategorii Q 1 pohár přináleží Lucovi Ragovi s jeho strojem Polaris Scrambler. Překlad tiskové zprávy: (italianbaja.com)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Celý článek Vypravili jsme expedici na evropskou část Dakar Telefonica 2003 . Viděli jsme kompletní naše posádky před odjezdem z republiky, zúčastnili se přejímek a startu v Marseille, viděli horskou etapu v Chateau de Lastoure u Narbonne, písčitou etapu na pláži v Castellone. Přivezli jsme si spoustu fotografií, filmů, autogramů, zážitků a ... a také nové přátele. Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker