Get Adobe Flash player
Home OFF ROAD Off Road Deštivý 5.ročník závodu „Javornický Off Road – Zálesí 2003“

Deštivý 5.ročník závodu „Javornický Off Road – Zálesí 2003“

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší
Celý článek (Tisková zpráva) V sobotu a v neděli 13. a 14.září 2003 se uskutečnil již 5.ročník závodu Javornický Off Road – Zálesí 2003. Na startu závodu se sešlo celkem 13 posádek. Po zahájení závodu a slavnostním startu na náměstí v Javorníku se posádky se svými vozy přesunuly na závodiště do malebné vesničky Zálesí. V sobotu nepřálo závodícím posádkám počasí.

Fotogalerie

Chladno a celodenní déšť ovlivnily sjízdnost jednotlivých soutěží. Přesto jsme mohli vidět hodnotné sportovní výkony. První den závodu byl také poznamenán poruchami na vozidlech. Posádka Mašek – Jeřábek odstoupila již v druhé soutěži pro poruchu diferenciálu.

Midos.cz / Partner závodu

Po páté soutěži, kdy do konce prvního dne zbývaly pouze dvě soutěže, odstoupila posádka Potyš-Poskočil pro poruchu převodovky a posádka Janků-Fibinger pro poruchu spojky. Obě posádky však přes noc intenzivně na svých vozech pracovaly, aby se v neděli ráno opětovně postavily na start. Druhému dni závodu již počasí přálo, což přispělo k velkým výkonům soutěžících posádek. Po prvním dnu byla v čele závodu posádka Legerski-Lux před posádkami Janda-Janda a Vondrák-Vondráková.

Fotogalerie Sunoco.cz / Hlavní partner závodu

Druhý den se jela novinka závodu – vložený závod, dvě náročné trialové sekce, které byly hodnoceny samostatně, jako volný závod. Pro náročnost postavených tratí, byla účast v tomto závodě pro soutěžící dobrovolná. Přesto se ho zúčastnilo 11 posádek. A opravdu se bylo na co dívat. Neděle byla velmi úspěšná pro posádky pořádajícího Javornického spolku příznivců Off Road. V hlavním závodu zvítězila posádka Janda-Janda, posádka Janků-Fibinger po celonoční opravě vozu (výměna spojky) skončila na 4.místě (v sobotu klesla pro poruchu až na 9.místo), posádka Sedlák-Kotas na místě 6. Ve volném závodě zvítězila posádka Janků-Fibinger. Protože letošní ročník byl jubilejní, byla vyhlášena také soutěž o dlouhodobě nejaktivnějšího účastníka všech uskutečněných ročníků. Do čela této soutěže se dostal Lukáš Janda a tak se stal držitelem putovního poháru.

Fotogalerie

O jaké závody se jedná? Spolek příznivců Off Road Javorník vznikl v roce 1998 nápadem zorganizovat setkání majitelů automobilů s pohonem 4x4. V tomto roce se uskutečnil nultý ročník. Začínalo se v ryze amatérských podmínkách, ale od té doby se již hodně změnilo, takže dnes se dá říct, že Javornický Off Road – Zálesí má velmi slušnou úroveň. Javornický Off Road – Zálesí je čistě amatérské soutěžní klání v různých disciplínách, např. časovka v terénu s prvky branného závodu ( střelba se ze vzduchovky, hod oštěpem), několik trialových sekcí, průjezd bažinou, různé soutěže v couvání a také nezbytná jízda zručnosti. Každá soutěž je hodnocena samostatně a bodována podle umístění. Celkové pořadí je určeno součtem bodů z jednotlivých soutěží. Celý závod je postaven tak, aby se všichni dobře bavili a vyzkoušeli si, co dokáží auta v terénu Javornického Off Roadu – Zálesí se mohou zúčastnit všichni řidiči, kteří jsou držiteli platného řidičského průkazu a vlastní auto s pohonem 4x4 a vhodné pro jízdu v terénu. Posádku vozidla tvoří řidič a spolujezdec. V řízení vozidla se mohou členové posádky střídat, pokud vlastní spolujezdec příslušné řidičské oprávnění. Připravil: Oldřich Janků (OffRoad Zalesí)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení