Get Adobe Flash player
Home OFF ROAD Off Road Javornický Off Road - Zálesí 2003 / On line...

Javornický Off Road - Zálesí 2003 / On line...

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Javorník/Dakar.cz Spolek příznicvů Off Road Javorník uspořádal tento víkend již pátý ročník oblíbeného závodu majitelů terénních vozů. Na slavnostní start ve městě Javorník se postavilo celkem 15 posádek z celé České republiky. Redakce Dakar.cz přijala pozvání změřit své dovednosti s ostřílenými borci. A tak se na pod obloukem objevil i redakční vůz Jeep Cherokee. On-line vstup ze závodiště/sobota 20.00 hod. Teď už nám je hej..,sedíme ve vyhřátém pokoji, za sebou máme hrnek horkého čaje a konečně suché oblečení. Od samého rána totiž vydatně prší a tak na nás není jedinné suché nitě. Samotný závod začal rychlostní zkouškou do které byl vložen hod oštěpem a střelba ze vzduchovky. Nesplnění těchto úkolů bylo značně penalizováno a tak časovka nebyla o rychlosti projeté tratě ale o zručnosti řidiče a navigátora.

Fotogalerie Sunocos.cz / Hlavní partner závodu

Následovala náročná trialová vložka. Již první vozidlo naznačilo, že nebude vůbec jednoduchá. Posádka vozu č. 4 hájící barvy brněnské firmy MIDOS zde nejen nedojela, ale navíc i zničila kardanovou tyč a zadní diferenciál. Mezi úspěšnými vozy nechyběl ani náš vůz se smíšenou posádkou Tomáše a Oli. Další trialová vložka odhalila skryté vady našich soupeřů a závodní pole se snížilo o další vůz, na kterém odešla spojka.

Midos.cz / Partner závodu

Další sekce se nesla ve znamení jízdy zručnosti. Jízda do kopce na čas, ale pozpátku. Nevyhrává však nejrychlejší, ale nejpomalejší. I tady sbíráme cenné bodíky do celkového hodnocení, kde se pohybujeme na třetím místě. Jelikož však přestalo pršet, hlavní rozhodčí Oldřich Janků rozhodl o vložení poslední vložky. Jízda opět pozpátku, nyní však vítězí nejrychlejší. Po prvním dni závodu odstoupily celkem tři posádky, z nichž dvě se pravděpodobně opět navrátí na start nedělního pokračování po opravě spojky a převodovky.

Fotogalerie Těsně před startem...

Fotogalerie Posádka Jeep Cherokee diessel / Tomáš Uruba, Oli Stecherová, Miloš Stárek - Dakar.cz

Fotogalerie Výsledky ... a co dodat...

Veškeré informace z historie pořádání závodů Off Road - Zálesí najdete na www.janku.cz autor: Tomáš Uruba

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení