Get Adobe Flash player
Home OFF ROAD Off Road Rallye Optic 2000 Tunis

Rallye Optic 2000 Tunis

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Dnešním dnem odstartoval technickými a administarčními přejímkami 22.ročník Rallye Optic 2000 Tunis. Po italské "Baje" je to již druhý závod světového poháru Cross Country rallye, ve kterém mezi sebou soupeří o nejlepší umístění světová špička automobilových a motocyklových závodníků. Hlavním organizátorem je již patnáctým rokem N.P.O - Cyril Neveu a Jean Christophe Pelletier. Jejich zkušenosti a dlouholeté partnerství s hlavním sponzorem francouzkou společností OPTIC dávají této rallye osobitý ráz a řadí ji spolu s rallye ORPI Maroco hned na druhé místo za nejtěžší rallye světa Paříž - Dakar.

FotogalerieFotogalerie

Rallye Optic 2000 Tunis - DATA 2003 Pátek 4.dubna : Přejímky v TOULON - Plage du Mourrillon. Sobota 5.dubna : Prolog u Seyne sur Mer. Nalodění, večeře a noc na lodi. Neděle 6.dubna : Vylodění v Tunisu. Pondělí 7.dubna : 1 etapa v Tunisu. Neděle 13.dubna : 7 etapa konec rallye - předání cen. Pondělí 14.dubna : Nalodění v Tunisu a zpáteční let Tunis / Francie. Úterý 15.dubna : Příjezd lodi do Marseilles.

Fotogalerie

Rallye se účastní 116 motocyklů, 104 automobilů a 4 kamiony. Světovou špičku jezdců představují : kategorie "AUTO" - Schlesser, Peterhansel, Monterde, Magnaldi, Orioli, Biasion, Andrea Mayer. kategorie "MOTO" - Sainct, Meoni, Roma, Despres, Zanotti, Dabrowski, Czachor.

FotogalerieFotogalerie

Tradice, síla a chuť pořádat náročné závody v poušti si zaslouží přinejmenším osobní obdiv. Díky všem pořadatelům a partnerským organizacím mohou i Češi soutěžit v náročných podmínkách, změřit si své síly, překonávat spoustu překážek a obtíží a dokázat celému světu, že i závodníci malé země mohou patřit ke světové špičce ( Moskal, Joklík, Fencl, Brzobohatý, Kovář, Kakrda, Kahánek, Kalina, Loprais, Stachura, Hamerla, Tomeček, Martinec, Vodák, Poslední, Bražina, Macháček a mnoho dalších. Za všechny organizátory skládám nejvyšší poctu, dnes již legendě dálkových marathónů a zakladateli rallye Paříž - Dakar, Thierry Sabine. Tento muž dokázal zvednout hozenou rukavici a uspořádat nejprestižnější závod světa, dokázal spojit přátelství a pomoc s dravou soutěživostí a stal se vzorem pro ostatní. 1986 Rallye Paris-Alger-Dakar / Josef Brzobohatý, Radek Fencl, Jean-Louis Hertier (ČR-Fr/Liaz) na konci této etapy odstoupili a jeli do Dakaru mimo klasifikaci 1987 / Rallye Paris-Alger-Dakar / Josef Brzobohatý, Krejsa, Vonšovský (ČR-ČR/Liaz) havarovali 1988 / Rallye Paris-Alger-Dakar / Krejsa, Joklík, Josef Brzobohatý (ČR-ČR/Liaz) odstoupili pro poruchu převodovky 1992 / Rallye Paris-Sirte- Cap / Adamec, Delaporte, Brzobohatý (ČSFR-Fr./Liaz)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení