Home ENDURO, CROSS COUNTRY Enduro 2004 MS Enduro - jak to viděl Víťa Kuklík

MS Enduro - jak to viděl Víťa Kuklík

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Celý článek O tom jak celý podnik Mistrovství Světa Enduro v Italské Metalice viděl za řidítky své tovární KTM náš pilot Víťa Kuklík... / "Pořadatelé připravili 50km dlouhou trať, která byla svým profilem náročná a zajimavá. Hned po startu nás čekal asi 3 minuty dlouhý cross test, který byl namotán na stráni a byl plný odklonených zatáček.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Asi 10min po této vložce přišla časovka. Na té se najíždělo něco kolem 8 minut. Druhá časovka byla bez vložky a celá vedla v horách, kde nebylo o těžké úseky nouze. Na tuhle Alpskou část jsme měli 32 minut a při dost rychlé jízdě jsme to stíhali s rezervou maximálně dvouch minut. Takže pokud se někde udělala chyba, chytit trestné minuty nebyl problém. Z těch těších míst na trati to bylo asi vše. Třetí časovka vedla jen po cestách a končila 8 minut dlouhým endurotestem, který byl hodně náročný (sjezdy, výjezdy...) a mě osobně vůbec neseděl. Ctvrta (poslední) časovka na kole vedla zase jen po cestách /skoro nuda :) / a zde byly zase 2 cross testy. Ten první z nich byl doslova namotán na veliké pastvině a celý byl ve stráni. Dost těžké odkloněné zatáčky, kde to hodně klouzalo. Jezdili jsme ho něco kolem 7 minut. Ten druhý a poslední test kousek před cílem kola trval kolem 6 minut a byl na na dost měkém poli, takže se vyjeli hluboké a dlouhé koleje / místy jsem měl nohy až za hlavou..../ To asi k trati a teď jak to šlo... Dva týdny před závodem neustale pršelo - teda spíš chcalo, takže trať i testy byly extrémě podmáčené. Jen díky hezkému a teplému počasí od středy před závody trať dost vyschla a i když některá místa byla hodně mokrá, šlo na ni i závodit. 1. den Už od rána bylo jasno a teplo, a na déšt to nevypadalo. Jelo se mi vcelku dobře, přestal jsem dělat tolik chyb jako dříve, bavilo mě to. Coach Bohouš Poslední mě chválil a jel jsem jak o život, ale přesto jsem se jedné velké chybě nevyvaroval. V dost velké rychlosti mě po dlouhé rovině "nakopl" kořen a já přistál na zemi. Motorka se mi zamotala do keře, tak že jsem ji dlouho doloval ven. Ztratil jsem tam něco přes půl minuty, a při sčítání času mi to samozřejmě scházelo. Nakonec to stačilo pouze na 15. místo. 2. den V noci ze soboty na neděli začalo hodne pršet a déšt vytrval i celý druhý den. Byla zima jako v Ruskym filmu (něco okolo 5 st.C). Takže z tratě a z vložek se stala jedna dlouhá blátivá kolej a navíc se k tomu přidala i pekelná zima a mlha. Měli jsme toho za celý den všichni plné zuby. Nebejt Bohoušových suchých rukavic (já už jsem měl všechny "total regal mokré") asi bych to měl hodně složitý. Všichni jezdci i doprovodi doufali, že pořadatel kvůli počasi a sjízdnosti trati zruši třeti kolo a pojedeme pouze dve, ale ředitel závodu se asi na trati dívat nebyl a nechal závod podle plánu. Jeli jsme tedy podle harmonogramu 3 okruhy a i Juha Salminen si "tukal" na hlavu při nájezdu do závěrecného kola. Já jsem se snažil jet na jistotu a nikde na vložkach "nevyhnit" , což se mi celý den dařilo. Až opět ta má osudná chyba! Opět přišla. Před posledním testem jsem věděl, že mám soutěž rozjetou na první desítku, tak jsem si řekl, že pojedu na jistotu. Z jednoho sjezdu jsem chtěl zabrzdit do koleje, ale do předního brzdiče se mi dostalo blato a brzda nereagovala. Vjel jsem do hlubokého báhna a motorka se zastavila. Teměr celou minutu jsem ji doloval ven. Tahle amaterská chyba mě opět stála 2 mista a nakonec jsem z bláta "vydoloval" 11.misto. Další víkend se zúčastním mistrovství ČR ve Smržovce a pak už vyrazíme s celým týmem na další svět. Tentokrát do Francie. Rád bych poděkoval Tátovi a Bohoušovi za psychickou i fyzickou podporu. (Bohouši ruce už rozmrzli ???) a taky našemu fyzioterapeutovi ....:) / Hezký den všem kamarádům přeje Viťa (už se na vás těším do Smržovky) Jo a zapoměl jsem ještě dodat výsledky družstev. První den jsme dojeli 3. Vyhrál UFO Yamaha, druhý byl KTM Farioli. Druhý den jsme vyhráli. hezký den Víťa Víťa na MS ENDURO - Italie (aktuální foto z prvního dne) Zdroj: EnduroClub

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení