Get Adobe Flash player
Home ENDURO, CROSS COUNTRY Maxton Adventure Cup 2004 Maxton Adventure Cup 2004 v Olszyně ozdobila mladá děvčata…

Maxton Adventure Cup 2004 v Olszyně ozdobila mladá děvčata…

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Na start se v polské Olszyně postavil tradičně velký počet jezdců. Sobotní závod začal pěknou sprškou a tak po několika ujetých kilometrech vletěli jezdci rovnou do hluboké bažiny, která se vytvořila v malém údolíčku nedaleko od startu. Místy bezmála i metr hluboké bahno dalo zabrat snad všem jezdcům. Některým až tak, že soutěž vzdali a motorku vytáhli až dlouho po projetí ostatních závodníků cílem.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Následoval prudký výjezd do lesíka a i tady se mnozí zapotili, když postupně začali zapadat ve vyjetých kolejích. Celkově se tak dá říct, že sobotní závod patřil bezpochyby k těm nejnáročnější, co jsme mohli v historii Maxton Adventure Cupu vidět.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Od stánků s občerstvením a pivečka mohli diváci pohodlně sledovat velkou část tratě a tak si jistě přišli na své. Někteří však i po jiných stránkách. Osobně naše redakce tak byla poškozena polskými poberty. Tito „rádoby“ fanoušci si odnesli spoustu relikvií, ovšem bez patřičného zaplacení. Snad se to tak v Polsku dělá běžně…. Bohužel jsme nebyli jediní a tak místo sledování dramatického závodu pak mnozí více sledovali své osobní věci. Počasí se v průběhu víkendu uklidnilo a tak byla možnost vidět řada krásných akcí včetně dlouhých skoků přes lavici přímo u diváků. Někteří pak tomu dali ještě více. Např. soutěžní dvojice s číslem 141 skákala jako freestylový kaskadér Petr Kuchař. Radost se podívat. Po právu pak byli odměněni potleskem a uznáním diváků.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií Sobota navečer pak patřila krásným dívkám. Tak, jak se tomu na velkých motorkářských akcích bývá. Soutěž o nejkratší minisukni dopadla na výbornou a následovalo pózování pohledných děvčat na stupínku pro vítěze. No prostě… celou sobotu se bylo na co dívat.

V neděli trať znatelně vyschla a po pár ujetých kolech se již začalo mírně prášit. Krásné počasí přetrvalo až do konce dne a tak i vyhlášení výsledků bylo bez chyby. Znovu se ale spousta jezdců ani neobtěžovala na něj počkat a poblahopřát těm lepším za jejich umístění a v rychlosti opouštěli závodiště. Škoda, myslím že je slušnost alespoň zatleskat těm, co to opravdu umí.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií

Ale ani junioři nezaháleli. Po oba dny bylo vidět jak naši talenti bojovali s nástrahami tratě a myslím, že dost dobře. Mnozí pak na již zmíněné lavici skákali velmi daleko a vysoko, někteří si nezadali s dospěláky. Jejich trasa byla tradičně kratší a tak se nedostali do těch nejtěžších míst, odkud by si sami jen těžko pomohli. Organizátor tak znovu dokázal, že to myslí opravdu zodpovědně. Za to si zaslouží zvláštní poděkování nejen od nás, ale zajisté i od rodičů mladých závodníků. A tak již jen připomínám, že poslední závod Maxton Adventure Cupu 2004 se bude konat ve dnech 4. – 5. září 2004 ve Mšeně u Mělníka. Do té doby si jistě stačíte dát dohromady nejen své stroje ale i rány, které jste utrpěli. Sportu Zdar a Maxton Adventure Cupu zvlášť…. Ahoj. Tomáš Uruba, Dakar.cz

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení