Get Adobe Flash player
Home ENDURO, CROSS COUNTRY MM ČR Supermoto Jan Kvasnička obsadil druhou příčku v prvním podniku ME.

Jan Kvasnička obsadil druhou příčku v prvním podniku ME.

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Celý článek Sosnová / Jezdec SP MOTO Bohemia racing týmu Jan Kvasnička ukázal o tomto víkendu v Sosnové své zkušenosti. První podnik seriálu Mistrovství Evropy zahájil několikanásobný mistr republiky se svým strojem Husqvarna 630 v kategorii 650 úspěšně obsazením druhé příčky. Startovní číslo 49 mu přineslo štěstí. Na prvním místě byl jezdec Alexandre Thiebault s číslem 4 z Francie a na třetí pozici skončil německý jezdec Hiemer Berndt.

Fotogalerie

První finálovou jízdu zkomplikoval déšť a tak se jelo na mokrých pneumatikách. Kvasnička startoval z druhé pozice, kterou si udržel až do cíle. Tuto rozjížďku vyhrál Alexandre Thiebault a na třetí pozici dojel Gery Laurent. Petr Vorlíček skončil na 10. místě.

Fotogalerie

Druhá finálová jízda se jela již za plného sluníčka. Po startu se Kvasnička propadl na 5. místo. První po startu byl Alexandre Thiebault stíhaný jezdcem Hiemerem Berndtem. Třetí pozici zaujímal Petr Vorlíček, který se po kolizi z Maxwaldem Hannesem dostal až na čtvrtou příčku.

Fotogalerie

Této situace Kvasnička využil a zaujal třetí pozici, kterou si udržel až do cíle. Petr Vorlíček kvůli technickým problémům rozjížďku nedokončil a odstoupil. Celkových 42 bodů za obě finálové jízdy vynesly Janu Kvasničkovi druhou příčku. Jediný reprezentant ČR Petr Vorlíček získal 11 bodů a obsadil tak 16. místo.

Fotogalerie

V kategorii 450 obsadil první místo Antonín Klatovský, který se v první rozjížďce umístil na 3.místě a v druhé finálové jízdě dojel jako pátý. Součet bodů a kolize jezdců v první jízdě přinesly Klatovskému vítězství. Druhou příčku obsadil ital Lucarini Mauricio se stejným počtem bodů a třetí skončil Ermondi Enzo. (Age Pro)

Fotogalerie

Celkovým vítězem v kategorii 650 se tedy stal Alexander Thiebaulr (4), za ním pak náš Jan Kvasnička (49). Těsně před druhou finálovou jízdou se přehnala krátká přeháňka. Jan Kvasnička na poslední chvíli měnil přední gumu za suchou, protože se na finále jelo za plného sluníčka. Poslední chvíli se v Honzově případě myslí, když již jsou jezdci na startovním roštu :) Petr Vorlíček, který dobře odstartoval a byl na třetí pozici, měl kolizi a poté odstoupil kvůli způsobeným technickým problémům. Použité fotografie: Supermoto.cz - Richard Gironi

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení