Home ENDURO, CROSS COUNTRY Šestidenní 2002 77. ISDE 2002 - Ohlédnutí

77. ISDE 2002 - Ohlédnutí

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Celý článek Lib (harri) / Na 77. I S D E 2002 šestidenní mezinárodní motocyklovou soutěž se příhlásilo 514 jezdů, ke startu jich nastoupilo 498 a cílem závěrečné etapy 6-tého dne projelo 307 jezdců. Během soutěže odstoupilo nebo bylo vyloučeno 191 závodníků. Jezdci zastupovali 30 zemí světa. Největší skupinou byli Češi - 85 jezdců - dojelo 54 - odstoupilo - 31 - vyloučeno 0. Po té nasledovali Angličané - 49 jezdců - dojelo 31 - odstoupilo - 16 - vyloučeno 2. A třetí největší účast měli Američané - 41 jezdců - dojelo 22 - odstoupilo - 18 - vyloučeno 1. Závodní stroje předvedlo 13 různých značek výrobců. Nejpočetnější zastoupení měli stroje KTM - 245, HUSQVARNA 69, YAMAHA 62. Čeští výrobci se zde prezentovali pouze 3-mi stroji PRAGA a jedním repasovaným strojem JAWA z roku 1989, který vodil Josef Macháček, několika násobný účastník rallye Paříž - Dakar. Bohužel, stejně jako mnoho ostatních jezdců, pro technické závady na stroji, musel ze závodů odstoupit. Celkově nejúspěšnějším jezdcem 77. I S D E 2002 šestidenní byl Fin Mika Ahola na motocyklu VOR, z našich jezdců se nejlépe umístil Milan Baroš se strojem KTM na celkovém 17. místě. ( své umístění komentoval slovy..." k čemu je 17.místo, když šestka je o umístění týmu "...). Náš "Trophy tým" pronásledovala smůla již od startu a tak i celkové 13-té umístění může znamenat pověstnou smolnou třináctku. Český juniorský "Trophy tým" ve složení, Kuklík, Rudolf, Holada, a Stodůlka se v celkovém hodnocení umístil na 5-tém místě. Reputaci českého ENDURA zachraňovali klubové týmy, hlavně pak KBS ÚAMK Únhošť I., který ve složení Poslední, Kotrla a Melichar, získal "ZLATO" a obsadil v celkovém hodnocení 1.místo.

Klubový Tým Pořadí Pozn. SP MOTO BOHEMIA RACING TEAM celkově 24 místo z 92 zůčastněných klubových týmů

V našich vstupech pro rádio KISS jsme sledovali tým, který podporuje internetový portál www.dakar.cz a rádio KISS. Liberecký klubový "SP MOTO BOHEMIA RACING TEAM" ve složení Pabiška, Sviták, Veselý a v jednotlivcích jezdce stejného týmu Libora Buchara.

Celkové umístění Umístění ve třídě Start. číslo Jméno Příjmení Stroj 192 29 400 David Pabiška KTM 250 4T 232 68 295 Jan(Johny) Sviták KTM 250 2T 284 93 288 Jan Veselý KTM 250 2T 233 59 237 Libor Buchar KTM 125 2T

77. I S D E 2002 šestidenní skončila, pro mnohé jezdce znamenala dotknutí se pomyslného dna svých sil, mnohým přinesla smůlu a zklamání a dalším pomohla k úspěchu a přinesla vůni vavřínů vítězství. Pro všechny závodníky, organizátory, pořadatele, ale i pro opoziční strany přinesla cenné zkušenosti a poznání. A znamenala pro ně posun vpřed. 77. I S D E 2002 šestidenní byla, tak jako každý jiný mezinárodní meeting, především o setkáním lidí z různých zemí se společným zájmem a chutí změřit svoje síly.

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení