Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2010 Roman Krejčí, Jan Veselý / Czech Dakar Team

Roman Krejčí, Jan Veselý / Czech Dakar Team

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image Roman Krejčí, přijel na start rychlostní zkoušky málem pozdě, nikoliv však vlastní vinou: "Během tankování na hranicích mezi Argentinou a Chile jsem musel dlouho čekat ve frontě a pak málem nestihl start. Startoval jsem prakticky hned, jak jsem dorazil, takže jsem si ani nestačil nalít vodu do camelbagu."

Dnešní etapa se Romanovi příliš nezamlouvala: "Bylo to moc kamenité a rychlé a to mi nevyhovuje. V písku schované balvany jsou pro motorkáře doslova pastí. Naštěstí jsem neupadl.

Protože si Roman servisuje svůj stroj sám, tak se jej snaží na trati šetřit: "Raději moc neriskuji, protože bych to pak musel sám spravovat. Jedu s rozumem a pořád myslím na to, abych dojel."

Dakar2010

Nicméně Roman zajel opět pěkně a dokončil etapu na 42. místě, se ztrátou necelých 33 minut na vítěze Marca Comu. V celkovém pořadí to znamená 44. příčku.

Dakar2010

Jan Veselý jel dnes po včerejším těžkém pádu s vypětím všech sil. Nastupoval do závodu s bolavými zády a během dne spolykal pět brufenů: "Strašně mě po včerejšku bolela záda. Celou spojovačku i etapu jsem jel ve stupačkách, protože jsem si prostě nemohl sednout. "

Vědom si včerejšího nebezpečného pádu, snažil se jet rozumně, ale přesto upadl: "Vytekl mi zadní tlumič, ale mám podezření na to, že ten tlumič způsobil již můj včerejší pád."

Honza jel také vůbec poprvé do velkých dun: "Dnes jsem si odbyl premiéru na velkých dunách a celkem mi to šlo. Člověk musí přemýšlet a číst terén i itinerář. S tím zatím ještě trochu zápasím, ale už je to mnohem lepší."

Nakonec Honza Veselý dokončil etapu se ztrátou 2h. Důležité ale je, že etapu dokončil v pořádku a po vlastní ose.

Czech Dakar Team