Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Zapletal celkově na 11. místě

Zapletal celkově na 11. místě

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image Start dnešní etapy je o 2hod. a 40min. odložen kvůli špatnému počasí - je mlha, nízká oblačnost. Nemohou startovat ani helikoptéry. Nad DAKAREM se stáhly mraky a pořadatelé mají obavu z možného tornáda. ETAPA ODSTARTOVALA S TŘÍHODINOVÝM ZPOŽDĚNÍM. Dojezdy do cíle tedy můžeme očekávat až za tmy.

Ještě se ale ohlédněme za včerejší 9. etapou.

Mirek: "Byla to hodně těžká a dlouhá RZ. Po 30ti km jsme měli defekt, už 4. na Dakaru. Nejzajímavější je, že se nám to stalo pokaždé v řečišti a vždy to bylo pravé zadní kolo ... to je prostě pech".

V on line scoreboardu jste se na nějaký čas během RZ náhle propadli o více než 10. míst. Čím to bylo?

MIREK: Velká škoda, protože se nám podařilo bloudit v jednom údolí a přitom všechno sedělo s roadbookem. Pak ale jelo auto a 2 quady v protisměru a nám bylo jasné, že už 5km jedem špatně.

Jak se cítíte před startem 10. etapy?

MIREK: Start je posunut skoro o 3 hodiny, je tu inverze a nelétají ani vrtulníky. Jsem trochu unavený, ale po startu do RZ bude vše v pohodě .

Etapa 10.

Copiapo - Copiapo !POZOR ZMĚNA!

Desátá etepa je, co se týká měřeného úseku, jednoduše nejdelší a nejobtížnější z celé rallye. Tak jako včera se závodníci na konci postaví dunám, které se rozprostírají na délce přesahující 100 km. V této oblasti i ti nejlepší z nejlepších budou čelit něčemu novému. Chilské duny - to jsou opravdové hory písku. Piloty čeká šplhání a sjezdy i víc než kilometr dlouhé. Navíc se kvůli extrémně vysokým teplotám nedá odhadnout, jak se bude písek chovat. Trať je nakonec zkrácena o cca. 200 km, ale stále ji pořadatelé označují za nejnáročnější a vícě méně rozhodující.

Pořadatelé přesunuli náš vůz z 15. startovní pozice až na 63. místo. Zatím nemáme informace proč se tak stalo.

V cíli je posádka Mitsubishi na 16. místě se ztrátou 1hod. a 38min. Celkově tabulky ukazují 11. místo!!

www.minimedia.cz