Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 BIENVENIDOS EN ARGENTINA

BIENVENIDOS EN ARGENTINA

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image První část výpravy Offroad Centra Praha se do Buenos Aires vydala na Štěpána. Cesta , kterou si zvolila nebyla jedna z nejjednodužších, což mělo  nakonec za následek ztracená zavazadla. Patrně v Římě se nepovedlo naložit zavazadla do správného ocelového ptáka.

Do Buenos Aires jsme přiletěli kolem jedenácté hodiny místního času. Teplota 29 stupňů a polojasné počasí se postupně vybarvilo v pěkný pařák. Máme smůlu, že jsme neodletěli v kraťasech a v tílkách, které máme v kufrech.

Typicky evropská, špaňelská metropole nás přivítala neobvykle línou a klidnou atmosférou. O soutěži se zde zatím mezi lidem neví nic. Levné cigarety, šťavnaté steaky, hodní policisté, rozkvetlé šeříky a skoro žádné americké bouráky na cestách.To jsou první dojmy z této obrovské země, která za několik dní odstartuje ohromnou automobilovou show.

Buenos aires , jako obrovský třináctimilionový kolos nabízí centrum města, které je nachystáno pro turisty na poměrně slušné úrovni (Španělska ,jen trochu špíny navíc.) Nová část , která je rozprostřena v bývalém doku, je nádherná Puerto Madero (dřevěný přístav), přechází v jejich chloubu města náměstí – Plaza de Mayo.

U obelisku na Avenida 9 de Julio,( Vyhlášení nezávislosti) páteřní, několika proudové třídě letos odstartuje 31 ročník rally Dakar. Na jižní straně kruhového objezdu kolem obelisku vyroste startovní rampa, na které se postupně představí na 600 účinkujících tohoto bizardního divadla. Bohužel jak je již všeobecně známo, bude to patrně zatím jediný start na tomto kontinentu. Příští rok se má soutěž přesunout zpět do Afriky, mimo záběr Afrika race , - Tunis – Egypt.

Zatím však jsme v Americe a soutěži předcházejí administrativní přejímky v prostoru výstaviště La Roral na náměstí Plaza Italia. Zde již vrcholí přípravy na zahájení přejímek - administrativních pro ty, jež si technické odbyli ve Francii a pro ostatní , technické i administrativní. Ty začnou 31.12 a skončí na Nový rok. 2. ledna se všechny posádky představí na slavnostním startu, aby třetího vyjely směr Patagónie . .

V Buenos Aires se začínají objevovat účastníci rally. Je tu již početný ansámbl VW. České posádky většinou odlétají 29.12. zbytek výpravy našeho teamu potom 30.12.

Marek Chytka