Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Baja Carpathia již tento víkend

Baja Carpathia již tento víkend

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Ve dnech 2. – 4. 7. 2010 se v polském Rzeszowe uskuteční Baja Carpathia. Jedná se o první letošní závod, který je řazen do českého mistrovství a druhý závod do polského mistrovství.

Baja Carpathia, kteří mnozí znají spíše jako Baja Polonia, skýtá 720 km, z toho 418 km tvoří měřené úseky. Tento podnik začíná v pátek od 8:00 hodin administrativními a od 9:00 technickými přejímkami, v 18:00 hodin čeká závodní posádky slavnostní ceremoniál. Poté následuje zhruba 2, 4 km dlouhý prolog, který je zároveň i 1. rychlostní zkouškou, na motokrosové trati na Załęże.

Na sobotu jsou připraveny 3 rychlostní zkoušky, zahrnujících 338 km měřených úseků a celkově 489 km. Tato etapa, která se jede v okolí města Bojanów a Nowej Dęby, je jedna z nejdelší v cross-country rallye v Polsku. Taktéž byla vysoce oznámkována za svou atraktivitu a úroveň obtížnosti.

Okolí měst Nozdrzec a Ullucz poskytne útočiště dalším 3 erzetám, spadajících do nedělní etapy. Na závodníky čeká 77 km měřených úseků po rychlém, rovném, tvrdém a štěrkovém povrchu.

Na jaké závodní posádky a speciály se můžete těšit?
Své premiérové vystoupení zde bude mít nový člen týmu OffroadSport Zdeněk Sládek s Pavlem Vaculíkem v Mitsubishi Pajero 3.2DiD.
Objeví se i ostřílený jezdec Zdeněk Pořízek a zkušený navigátor Marek Sýkora v BMW X5.
Volant Hummera H3 Evo bude pevně ve svých rukou držet Viktor Chytka a Zdeněk Ulehla.

www.offroadsport.cz