Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Janeček nahradil Zapletala v jeho vlastním speciálu

Janeček nahradil Zapletala v jeho vlastním speciálu

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image I když bude v letošní sezoně v Cross country rally chybět nejlepší česká posádka Miroslav Zapletala a Tomáš Ouředníček, jejich nový speciál Hummer H3 Evo nikoli. Důvěru od Miroslava Zapletala, který se zotavuje po operaci páteře po lednové havárii v dakarském závodě, dostala posádka Jiří Janeček a Viktor Chytka.

„Vzhledem k tomu, že po úspěšně dokončeném Dakaru Janeček s Chytkou oznámili, že příští závod by rádi absolvovali ve třídě speciálů T1, tak jsme se dohodli, že si vyzkouší náš nový Hummer,“ uvedl Miroslav Zapletal z týmu OffroadSport.

„Je to pro nás velká výzva a Mirkovi za tuto možnost hodně děkujeme. Přejeme mu, aby se brzy dal dohromady, protože pro český automobilový sport je jeho absence v letošní sezoně velkou ztrátou. To samé přejeme také jeho spolujezdci Tomáši Ouředníkovi,“ vyjádřil se Jiří Janeček, pilot Czech Dakar Teamu. Ten by se měl společně s Viktorem Chytkou představit v kategorii T1 už o tomto víkendu v závodě Italian Baja.

V minulé sezoně právě v tomto závodě Zapletal s Ouředníčkem vybojovali druhé místo ve velmi silné mezinárodní konkurenci. „Uvidíme jak na to dokáží noví adepti navázat. Určitě budou v prvních chvílích závodu překvapeni, jak zrychlí, protože to pro ně bude velký rozdíl oproti Toyotě, se kterou doposud jezdili,“ upozorňuje na dálku posádku Tomáš Ouředníček. Podle něj je však velmi důležité, že se tím rozšíří závodní pole speciálů o další české jezdce.

Zároveň si tým OffroadSport slibuje od spolupráce další důležité testování Hummera. „Konečně auto otestuje někdo jiný než já. Aspoň uvidíme, jak je možné přizpůsobit jeho vlastnosti jinému řidiči,“ popisoval Zapletal. Ten se netají tím, že se mu podařilo společně s kolegy postavit unikátní speciál. „Splňuje homologace FIA, má přesné rozměry Hummeru H3 a měl by být i konkurence schopný továrním vozům,“ dodává Zapletal.

Ten společně s týmem odborníků začal s vývojem Hummera H3 Evo před třemi lety. Za pomoci počítačových simulací se konstruktérům a vývojářům týmu OffroadSport podařilo postavit tento závodní skvost. „Využili jsme přitom i mých zkušeností z různých typů aut, se kterými jsem závodil,“ doplnil Zapletal s tím, že Hummeru chybí ještě ostré testy v písku a pak by měl být připraven i pro Dakar.

OffroadSport.cz