Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE AČR Cross Country Rally Cross Country rallye v Bratislavě má svého vítěze...

Cross Country rallye v Bratislavě má svého vítěze...

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Celý článek Dakar.cz/ Zahajovací závod letošní sezóny má za sebou už i seriál MČR v Cross country rally. Proběhl v sobotu 23.dubna nedaleko Bratislavy, současně jako ČS trofej a mistrovský podnik slovenského šampionátu. Závodilo se na 15-ti rychlostních zkouškách, vedoucích vyschlým řečištěm Dunaje podél hrází vodního díla Gabčíkovo, 6x pak posádky zdolávaly „umělý kopec“ na periferii sídliště Petržalka. Oproti předpokladům sice nepřijelo několik favoritů, ale pozitivní zprávou je, že se na start postavilo několik nových posádek... Soutěž byla skvělá a přálo i počasí .

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Nové vozy představila posádka Chytka/Antal, kteří vyjeli do závodu se "syrovým" Pajerem, které dolaďovali přímo na místě. Téměř sériovému vozu se však ani pod taktovkou zkušeného Vikiho příliš nedařilo. Auto má však potenciál a tak se jistě brzy stane postrachem pro ostatní posádky.

Jako nová se představila posádka s Pajerem ve složení Hořanský/Mach. I přes úplně první start v této soutěži se jim podařilo urvat pár prvních bodíků a to se cení. Mirek Říš tradičně obsadil první místo a vypadá to, že auto funguje a tak jeho pronásledovatel z loňského roku Mirek Zapletal to bude mít těžké. Zvlášť, když se tohoto podniku nezúčastnil. Na druhém místě pro některé překvapivě skončila posádka Smysl/Uruba. Po loňském nehezky vypadajícím karambolu to vypadalo, že Nissan Terrano je již navěky odepsané, ale šikovné ruce dvorního mechanika Čermáka ukázaly že umí a tak se postavilo na start a vybojovalo krásné druhé místo. Třetí dojeli Sušeň/Klain na Nivě a taky si budou jistě brousit zuby na přední místa v seriálu.

Příští závod se jede 21.5 v Milovicích a tak uvidíme jak do celkového umístění zasáhnou i další posádky v Bratislavě nezúčastněné. Tomáš Uruba, Dakar.cz (Zde naleznete fotogerii z Čunova)

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker