Home CROSS COUNTRY RALLYE AČR Cross Country Rally MČR CCR - Milovice 17. - 18.10.2003

MČR CCR - Milovice 17. - 18.10.2003

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Celý článekDakar.cz/SB Omega cross country rally Milovice 17. – 18.10.2003 Na poslední soutěž TipCars cross country rally českého šampionátu, v Milovicích u Prahy přijelo šestnáct posádek. Tři z nich měly možnost dosáhnout na vítězství v historicky prvním ročníku mistrovství cc rally. Dvě posádky přijely ze Slovenska, aby bodovaly v Československém poháru.

Fotogalerie / Rozcestník jednotlivých galerií posádka Machatka/Palme krátce po startu do 10.RZ

V pátek podvečer se presentovaly posádky do soutěže na přejímkách přímo v bývalém vojenském prostoru, ve kterém byla umístěna převážná část tratí Milovické rally. Sedmdesát ostrých kilometrů rozdělených do třinácti rychlostních testů, s různorodým povrchem. Od asfaltu přes lesní cesty šotolinu a část motokrosové trati. Sobotní začátek soutěže se odehrál za mrazivého počasí a průjezdy na loukách s námrazou připravily komplikace nejednomu jezdci. Zanedlouho se však ukázalo slunce na zcela jasné obloze a nebýt chladného větru, byla by to celkem pěkná, podzimní idylka. Přeschlá trať byla nekompromisně tvrdá a zvláště na RZ 8, 10, 12 si přišly podvozky na své. Od prvních průjezdů bylo jasné, že Miroslav Říš s Milanem Kubinou udělají vše proto, aby napravili bodovou ztrátu za nedojetou předešlou soutěž. Jeli hop nebo trop, neboť bodově před nimi byl Viktor Chytka , který jako jediný dojel v letošním ročníku všechny soutěže a jeden závod se mu škrtal. Nešel proto do přímé konfrontace s Říšem, a tak jediný konkurent zůstal Machatka s Palmem. Ti v případě vítězství nad Říšem by sice nedosáhli na republikové mety (jeli teprve druhý letošní podnik),ale vybudovali si respekt do další sezony a vyzkoušeli si, jak na tom je jejich vůz proti konkurenci. Po šesté rychlostní zkoušce už byl Machatka na čele milovického závodu českého mistrovství. V té době ovšem už nejel Bohumil Burda s manželkou, který odstoupil po páté RZ na stejný problém, jaký ho vyřadil ze hry už ve Vsetíně – utržený unašeč předního kola. Těžce řiditelný vůz s náhonem na tři kola přivodil několik horkých chvil časoměřičům na stanovišti stop, které rozehnal jako slepice. Roztočen v hodinách těžce zastavoval ve stopce. ( ta byla velice blízko letmému cíli a jezdci nebyli schopni na tak krátkém úseku zastavit). Computer top speedu, tam nejrychlejšího Sýkory na Pajeru zaznamenal maximálku 181 km/h ! Dalším jezdcem, který neviděl cíl byl jako už obvykle Josef Kakrda, který ovšem tentokrát ujel i jednu měřenou RZ. Jeho krásný vůz má asi něco víc, než dětskou nemoc. Svého jezdce ještě ani jednou nedovedl ani přes půl soutěže. Původní pevná náprava jeho Isuzu vehicross je nahrazena nezávislým zavěšením předních kol vlastní konstrukce. Ta není zatím schopna přenést ohromný výkon motoru na kola. Jak sám Josef říká, dává si na „doladění“ rok a chybí ještě dva měsíce. Sedmá a osmá RZ byly seznamovací a v deváté začaly potíže se spojkou Machatkova Pajera. Špatně se mu řadilo, až zalomil řadicí páku se zařazenou čtyřkou. Na startu desáté RZ se vůz těžce rozjížděl a při následném sjezdu se nemohl bez patřičné akcelerace včas vytáhnout z koleje a převrátil se na střechu. Utrpěl jen drobné kosmetické vady, ale pro poruchu spojky už nepokračoval. Říš tak mohl klidně dojíždět , neboť Chytka neútočil a dával přednost jistému druhému místu v letošním šampionátu, před nerovným bojem, navíc bez Machatkovy podpory. Další útočník na vítězství v seriálu - Zapletal se odepsal sám, když se snažil vyřadit redukce při změně charakteru RZ a zauzloval si převodovku. Ztrátu 4 minut už v průběhu jednodenní soutěže nebyl schopen stáhnout a ohrozit Chytku, nebo Říše.

Fotogalerie

Československý pohár vedl od první RZ Sýkora Josef s Markem na Pajeru Evo I a nevypadalo to, že by někoho , nebo něco šetřili. Přijel do Čech s úkolem vyhrát a to taky splnil. Druhý byl tím pádem Říš a třetí Chytka. Na čtvrtém místě dojel Slovák Ulrich s Brezovským a posunul se v průběžném pořadí před Bohumila Burdu, který v Milovicích nedojel. Před posledním závodem ČS poháru ve Zlatých Moravcích vede Chytka se 102 body, druhý je Říš se ztrátou 17 ti bodů a třetí Slovák Ulrich se 66 ti body. V případě vítězství Jozefa Sýkory na jeho domácí půdě ve Zlatých Moravcích, může ještě obsadit třetí místo. Ve třídě do 2000 ccm konečně porazil Žitník Zapletala.

Fotogalerie

V cross country rally pravidelnosti byl vítěz mistrovství již před posledním závodem znám – Radim Hájek - David Spisar s Mercedesem G. O druhé místo však byl zájem ze strany Pokorného a taky Gáška. Pokorný se Svobodou do Milovic přijeli zabojovat avšak Gášek se vyřadil ze hry hloupou administrativní chybou. Presentoval se totiž do závodu na jméno řidiče vozu, jako soutěžícího a sám jel jako spolujezdec. Body za druhé místo v soutěži tak byly připsány Menclovi. V Milovicích vyhrál Skokan s Opelem Frontera ( 8 trestných sekund) před Menclem na Jeepu (11) a třetím Šlégrem na Patrolu (19) O sedmnáct vteřin za třetím Šlégrem skončila čtvrtá Procháková s Rumrejchem z Hračkota týmu. Večer proběhlo vyhodnocení závodu a byly rovněž předány poháry pro vítěze prvního oficiálního mistrovství České republiky terénních vozů – TipCars cross country rally championship 2003. Připravuje se ročník druhý : Duben 17 - 18 Čunovo SK Květen 15 - 16 Stráž pod Ralskem CZ Červen 11 - 13 Baja Slovakia SK Srpen 07 - 08 Zlaté Moravce SK Září 2 - 5 Baja Deutschland D Říjen 2 – 3 Milovice CZ Říjen 30 - 31 Vsetín CZ Marek Chytka

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker