Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY MS Cross Country Rallye Mistrovský titul zůstává v Dřevohosticích

Mistrovský titul zůstává v Dřevohosticích

Image 8. ročník Internext Rally Vsetín, který se konal první říjnový víkend, byl posledním závodem sezóny 2010. Výsledky tohoto podniku rozhodly nejen o vítězi mistrovství českého, ale i polského a vítězi CEZu.

Po čtyřletém kralování Mirka Zapletala, přechází titul mistra ČR v Cross - Country Rally do železných rukou Zdeňka Pořízka. Domácí Viktor Chytka s Tomášem Hořanským na poslední chvíli vyměnili Mitsubishi Pajero za Hummera H3 Evo, neboť tušili, že by proti Zdeňkovi Pořízkovi v BMW X5 neměli vůbec žádnou šanci. Na osmi krátkých rychlostních zkouškách H3 Evo uhánělo, jako kdyby jej Chytka s Hořanským ukradli. Tímto tempem si také udrželi odstup od ostatních závodních posádek nejméně o 47 vteřin, což jim zajistilo vítězství. Pořízek se ze začátku zdržoval na 4. místě, ale v posledních erzetách zaútočil a předjel Grajeka v Mitsubishi Pajeru a Garamvölgyia v Nissanu Pathfinderu. Jeho úspěšný útok mu zaručil 2. místo a za Chytkou zaostal o zmíněných 47 vteřin. Ale i to Pořízkovi postačilo k tomu, aby se z něho stal mistr ČR, Polska i vítěž CEZu.

Premiéru zde měla posádka ve složení Josef Pelc a Josef Pelc mladší a Tomáš Ouředníček s Pavlem Vaculíkem. Pelcovi si dojeli pro 6. místo. Tomáš Ouředníček, který poprvé od dakarské nehody usedl opět do kokpitu závodního vozidla a navíc za volant, si obstaral v kategorii T1 9. pozici, celkově se umístil na 13. místě. Konrád Sobecki s Rafalem Martonem po defektu ve 4. rychlostce ukončili soutěž.