Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY MS Cross Country Rallye Miroslav Zapletal po víkendu s novým titulem

Miroslav Zapletal po víkendu s novým titulem

Image Víkendová Baja Slovakia přinesla Miroslavu Zapletalovi s Tomášem Ouředníčkem první místo v českém šampionátu. Tato dvojice tímto získala již druhý titul v letošní sezóně.Rychlý návrat z předčasně ukončené Silk Way Rally se tak Miroslavu Zapletalovi vyplatil.

O tomto víkendu potvrdil svou jezdeckou formu na Baja Slovakia. I když tentokrát musel závodit se svým náhradním vozem Mitsubishi Pajero se slabším motorem, dokázal se udržet na předních pozicích. Na startu se objevilo 21 vozů, včetně maďarských konkurenčních posádek jako jsou Szalay Balász, Erik Korda a další.

Image

Sobotní 3. místo přineslo naší posádce 12 bodů, které stačili na to, aby se Mirek s Tomášem stali mistry ČR a obhájili tak již druhý titul letošní sezóny. Trať v okolí borského Mikuláše byla velmi zajímavá. Jezdci se ve 12-ti RZ setkali také s pískem a prachem. Nouze nebyla ani o technické závady, kvůli kterým muselo odstoupit hned několik posádek. V nedělní desáté RZ byl nucen z důvodu špatného diferenciálu odstoupit i Mirek. Jelikož v té chvíli měl již titul v kapse, mohl se s klidným svědomím vydat domů, kde se bude se svým týmem připravovat na další závod, kterým je BAJA POLAND.

Vítězem tohoto závodu se stal dakarský jezdec Szalay Balász.

„Byl to moc zajímavý závod s velkou konkurencí. 12 bodů nám pomohlo k získání titulu, jsme spokojení.“, dodává k Baja Slovakia Tomáš Úředníček.

Offroadsport.cz